• Jesteśmy kaliską Wspólnotą Życia Chrześcijańskiego: istniejemy w Kaliszu od 1987 roku. Co tydzień spotykamy się przy klasztorze OO. Jezuitów (ul. Stawiszyńska 2). Wspólnie świętujemy między innymi imieniny, rocznice, rodzinne, ważne wydarzenia i sylwestra. Uczestniczymy również w comiesięcznych Mszach Świętych wspólnotowych oraz w organizowanych z udziałem WŻCh wycieczkach i pielgrzymkach. Na cotygodniowych spotkaniach dzielimy się radościami i trudami życia, odczytujemy w Chrystusowej perspektywie swoje chrześcijańskie powołanie, pogłębiamy znajomość duchowości świętego Ignacego z Loyoli i charyzmatu WŻCh. Podstawami formacji duchowej w WŻCh są: słowo Boże, życie sakramentalne z Eucharystią w centrum, nauczanie Magisterium Kościoła. Formacja w WŻCh bazuje w szczególności na „Ćwiczeniach duchowych” świętego Ignacego z Loyoli, pomagających zintegrować rozmaite wymiary codziennej egzystencji z wiarą oraz na także wspomagających wzrost duchowy: modlitwie (chrześcijańskiej medytacji i kontemplacji), ignacjańskim rachunku sumienia, kierownictwie duchowym, rozeznawaniu indywidualnym i wspólnotowym oraz udziale w spotkaniach Wspólnoty.

 • Angażujemy się, wspólnotowo lub indywidualnie, w rozmaite dzieła apostolskie i modlitewne: Koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast, modlitwę wstawienniczą w rozmaitych intencjach członkiń i członków WŻCh oraz intencjach spoza Wspólnoty, Margaretkę (modlitwę w intencji kapłanów), Adopcję na Odległość, Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, Spotkania dla małżeństw i narzeczonych, Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Misja Kalisz), materialną pomoc na bieżąco dla potrzebujących i dla Sióstr Karmelitanek z Usola na Syberii oraz w administrowanie stroną „Ignacjańskie Linijki”. Jako członkinie i członkowie WŻCh uczestniczymy również w comiesięcznej Mszy Świętej wieczystej w intencji Krajowej WŻCh w Sanktuarium św. Józefa, organizujemy i prowadzimy wspólnie z kaliskimi Jezuitami Rekolekcje ignacjańskie „w ciągu życia”, tudzież jesteśmy zaangażowani w tworzenie i dystrybucję Zdrapki Wielkopostnej oraz we współpracę z mediami katolickimi, lokalnymi i ogólnopolskimi.

 • Kaliską WŻCh tworzą obecnie dwie wspólnoty: „Święty Józef” i „Święty Jan Paweł II”.

 • Nasze spotkania odbywają się klasztorze OO. Jezuitów w Kaliszu.

  Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego
  ul. Stawiszyńska 2
  62-800 Kalisz

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat rekolekcyjnyWYRUSZ KALISKIM SZLAKIEM ZE ŚWIĘTYM IGNACYM

Od pięciuset lat skutecznie wyznaczają chrześcijanom drogę duchową, gwarantując obfite, dobre owoce. Zrodziły się w zimnej grocie w hiszpańskiej Manresie, w samotności i ciszy, z mistycznych doświadczeń ich twórcy - Baska, świętego Ignacego z Loyoli. Zapraszają od wieków do niezwykłej przygody z Bogiem i sobą, opartej na ignacjańskim rachunku sumienia, medytacji i kontemplacji. Pozwalają dotknąć głębiej samego Boga, a chodzi tutaj o Rekolekcje Ignacjańskie.Zapewne ta przygoda kojarzy się z koniecznością opuszczenia na tydzień domu, porzucenia spraw rodzinnych i zawodowych, z koniecznością odosobnienia i milczenia, i słusznie, choć wcale tak nie musi być. Uczestnicząc w Rekolekcjach Ignacjańskich w Ciągu Życia, do których zaprasza opierająca swój charyzmat na duchowości ignacjańskiej Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, jedyna taka w świecie i Polsce wspólnota osób świeckich, nie trzeba wycofywać się z codzienności, z domu, z pracy, z kontaktu z bliskimi czy przyjaciółmi. Odmienny tryb proponowanych Rekolekcji to umożliwia.

Gdzie i kiedy

Tegoroczne Rekolekcje Ignacjańskie w Ciągu Życia przebiegać będą pod hasłem „Jak żyć, czyli szukać i znajdywać Boga we wszystkim”, a odbędą się w dniach od 13 marca do 10 kwietnia w Kaliszu, w Domu Formacji Duchowej Księży Jezuitów, przy ulicy Stawiszyńskiej 2 (wejście od strony parkingu). Zapraszamy chętnych z Kalisza, diecezji kaliskiej, a także gości spoza jej granic.

Przebieg rekolekcji

Nieodpłatne, miesięczne Rekolekcje obejmą cztery Tygodnie z Ćwiczeń duchowych świętego Ignacego z Loyoli. W każdą niedzielę, w godzinach od 15 do 18 będzie mieć miejsce spotkanie, a w jego ramach: Eucharystia, konferencja, medytacja, nieobligujące dzielenie się duchowymi przeżyciami i otrzymanie materiałów na kolejny tydzień, natomiast w ciągu tygodnia (poza niedzielą) codzienna modlitwa osobista, a chodzi tutaj o refleksję nad Pismem Świętym na sposób ignacjański, oraz w odpowiadającym uczestnikom rekolekcji czasie indywidualna rozmowa z doświadczoną w prowadzeniu rekolekcji ignacjańskich, służącą pomocą i radą osobą towarzyszącą.

Zapisy

Na Rekolekcje można zapisać się i w miarę potrzeby uzyskać dodatkowe informacje pod następującymi numerami telefonów komórkowych: 668 624 940 oraz 509 855 502, a także elektronicznie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Drodzy Państwo, jeśli po zakończeniu Rekolekcji będziecie chcieli kontynuować ignacjańską przygodę, a jesteście osobami świeckimi, zapraszamy w szeregi istniejącej również w Kaliszu następczyni apostolskich grup organizowanych przez świętego Ignacego z Loyoli i jezuickich Sodalicji Mariańskich, mianowicie tutejszej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, o której więcej informacji znajdziecie na jej stronie internetowej: wzch.org.pl/kalisz.

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2022
Wykonanie: Solmedia.pl