• Jesteśmy kaliską Wspólnotą Życia Chrześcijańskiego: istniejemy w Kaliszu od 1987 roku. Co tydzień spotykamy się przy klasztorze OO. Jezuitów (ul. Stawiszyńska 2). Wspólnie świętujemy między innymi imieniny, rocznice, rodzinne, ważne wydarzenia i sylwestra. Uczestniczymy również w comiesięcznych Mszach Świętych wspólnotowych oraz w organizowanych z udziałem WŻCh wycieczkach i pielgrzymkach. Na cotygodniowych spotkaniach dzielimy się radościami i trudami życia, odczytujemy w Chrystusowej perspektywie swoje chrześcijańskie powołanie, pogłębiamy znajomość duchowości świętego Ignacego z Loyoli i charyzmatu WŻCh. Podstawami formacji duchowej w WŻCh są: słowo Boże, życie sakramentalne z Eucharystią w centrum, nauczanie Magisterium Kościoła. Formacja w WŻCh bazuje w szczególności na „Ćwiczeniach duchowych” świętego Ignacego z Loyoli, pomagających zintegrować rozmaite wymiary codziennej egzystencji z wiarą oraz na także wspomagających wzrost duchowy: modlitwie (chrześcijańskiej medytacji i kontemplacji), ignacjańskim rachunku sumienia, kierownictwie duchowym, rozeznawaniu indywidualnym i wspólnotowym oraz udziale w spotkaniach Wspólnoty.

 • Angażujemy się, wspólnotowo lub indywidualnie, w rozmaite dzieła apostolskie i modlitewne: Koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast, modlitwę wstawienniczą w rozmaitych intencjach członkiń i członków WŻCh oraz intencjach spoza Wspólnoty, Margaretkę (modlitwę w intencji kapłanów), Adopcję na Odległość, Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, Spotkania dla małżeństw i narzeczonych, Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Misja Kalisz), materialną pomoc na bieżąco dla potrzebujących i dla Sióstr Karmelitanek z Usola na Syberii oraz w administrowanie stroną „Ignacjańskie Linijki”. Jako członkinie i członkowie WŻCh uczestniczymy również w comiesięcznej Mszy Świętej wieczystej w intencji Krajowej WŻCh w Sanktuarium św. Józefa, organizujemy i prowadzimy wspólnie z kaliskimi Jezuitami Rekolekcje ignacjańskie „w ciągu życia”, tudzież jesteśmy zaangażowani w tworzenie i dystrybucję Zdrapki Wielkopostnej oraz we współpracę z mediami katolickimi, lokalnymi i ogólnopolskimi.

 • Kaliską WŻCh tworzą obecnie dwie wspólnoty: „Święty Józef” i „Święty Jan Paweł II”.

 • Nasze spotkania odbywają się klasztorze OO. Jezuitów w Kaliszu.

  Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego
  ul. Stawiszyńska 2
  62-800 Kalisz

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

san ignacio 636x310 1

Jak sztuka przez wieki przedstawiała świętego Ignacego z Loyoli i czy należy jej wierzyć...

Miejscem wiecznego spoczynku o. Karola Bołoza Antoniewicza SJ są podziemia pocysterskiego kościoła Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze pod Wolsztynem (Wielkopolska). Dziewiętnastowieczną obecność w tutejszym klasztorze wspomnianego jezuity upamiętnia w nawie tablica z wyrzeźbionym obliczem tego niestrudzonego kapłana, który zasłynął jako nietuzinkowa postać...https://misyjne.pl/przerwa-artykul/zachecal-laki-do-chwalenia-maryi/

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 23 maja, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, większość kaliskiej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego odnowiła Przymierze.

Mszę Świętą odprawił dla nas nasz Asystent, o. Andrzej Szczypa SJ.

Zanim rozstaliśmy się, koordynator Andrzej Gałach i animator lokalny Maria Chwedkowska zaprosili kaliską Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego do wspólnego wypracowania działań składających się na świętowanie na gruncie kaliskim Roku Ignacjańskiego.

Kalisz Przymierza 23 V 2021 Zesłanie Ducha Świętego

W bieżącym roku rekolekcje ignacjańskie, organizowane przez kaliską Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego, zyskały zupełnie inne oblicze. Tegoroczne rekolekcje ignacjańskie w ciągu życia to rekolekcje „wewnętrzne” z indywidualnym towarzyszeniem. Poprowadzi je nasz Asystent o. Andrzej Szczypa SJ. Odbędą się w dniach od 22 lutego do 21 marca, a udział wezmą w nich 22 osoby.

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2021
Wykonanie: Solmedia.pl