NEW(S) LETTER październik 2009

NEW(S) LETTER
Październik 2009

Spotkanie Euroteamu, 24-26 lipiec 2009

 

Drodzy Przyjaciele ze wspólnot narodowych

W dniach od 24 do 26 lipca 2009 roku spotkaliśmy się po raz pierwszy jako Euroteam w Domu Rekolekcyjnym w Niemczech, blisko Regensburga. Atmosfera tego domu ułatwiła nam wspólną pracę. Zaczęliśmy od zapoznania się, a następnie podzieliliśmy się pomysłami, wybierając priorytetowe tematy do dyskusji i poświęciliśmy jakiś czas na planowanie przyszłości.

Planując na przyszłość spotkania z eurolinkami i asystentami z Europy zajęliśmy się także tymi zagadnieniami, które zostały nam przekazane przez poprzedni Euroteam i spojrzeliśmy na kilka priorytetów wyrażonych zarówno przez Zgromadzenie Światowe, jak i Zgromadzenie Europejskie.

W sobotę wieczorem zostaliśmy zaproszeni przez wspólnotę regionalną w Regensburgu do obchodów Dnia św. Ignacego. Po Mszy św. przywitano nas wspaniałym posiłkiem. Mogliśmy podzielić się doświadczeniem WŻCh oraz opowiadaliśmy sobie zabawne historyjki.

Po następnej pracowitej sesji w niedzielę rano uczestniczyliśmy w Eucharystii połączonej z tańcami medytacyjnymi w Domu Rekolekcyjnym.

W południe naszkicowaliśmy pierwszy Biuletyn. Chcieliśmy znaleźć sposób, który byłby konkretny, aktualny, efektywny i interaktywny. To będzie sukces, jeśli będziemy się komunikować. Kontakt ten postaraliśmy się ułatwić przez dodanie formularza zachęcającego do stałej łączności w celu informowania nas o jakichkolwiek zmianach, rozwoju, wydarzeniach ze wspólnot narodowych, którymi chcecie się podzielić z szerszą wspólnotą.

Chcielibyśmy także mieć logo dla CLC europejskiej. Zapraszamy kreatywnych członków Waszych wspólnot do zaproponowania jednego lub więcej logo. Później możemy wysłać Wam wszystkie propozycje, abyśmy mogli zdecydować wspólnie, którą wybrać.

Następne spotkanie Euroteamu będzie w Rzymie, w lutym 2010 roku. W międzyczasie mamy nadzieję na ciągły kontakt z każdym z Was.

„Przechowujemy bowiem ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas” (2Kor 4, 7)

Prośby

  • Czy któraś ze wspólnot narodowych miałaby ochotę być gospodarzem następnego spotkania Eurolinków, które odbędzie się na przełomie października i listopada 2010?

Jeśli tak – prosimy o kontakt z Evelyne Maloret, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przydział zadań

Obszary odpowiedzialności wyznaczone każdemu członkowi Euroteamu:

  • Evelyne Maloret ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.): ekumenizm; krótkie spotkania, osoba kontaktowa na Anglię i Walię, Irlandię, Francję, Szkocję, Słowację i Belgię Francuską
  • Inge Hopfl ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.): Biuletyn ET, formacja liderów. Osoba kontaktowa na Niemcy, Szwajcarię, Austrię, Luksemburg, Węgry i Rumunię
  • Saviour Borg ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.): strona www, finanse, formacja liderów. Osoba kontaktowa na Maltę, Łotwę, Polskę, Litwę i Belgię Flamandzką.
  • Marina Villa ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.): młodzi. Osoba kontaktowa na Słowenię, Włochy, Hiszpanię, Portugalię i Chorwację.

 

Przedstawiamy Euroteam

{mosimage} 

Evelyne Maloret ( druga od lewej)

Jestem mężatką, matką dwóch dorosłych synów, emerytowanym nauczycielem i członkiem WŻCh od ponad 20 lat. Jestem zaangażowana w narodową Radę Wykonawczą zarówno jako eurolink, jak i prezydent.

Inge Hopfl ( trzecia od lewej)

Jestem mężatką, matką trojga dorosłych dzieci (32, 29, 23) i babcią 6 wnuczek oraz 3 wnuków. Pracuję jako nauczyciel w szkole podstawowej w Monachium od września 2009r. Członkiem WŻCh jestem od 25 lat, członkiem narodowej Rady Wykonawczej od 2002 r., eurolinkiem od 2003r.

Marina Villa ( pierwsza od prawej)

Jestem naukowcem z socjologii komunikacji na Uniwersytecie Katolickim. Jestem członkiem WŻCh od 1990 r., członkiem narodowej Rady Wykonawczej od 2001 r., eurolinkiem od 2002 r. Jestem animatorem wspólnoty młodych.

Saviour Borg ( pierwszy od lewej)

Jestem żonaty, mam dwie dorosłe córki. Pracuję w wolnym zawodzie jako architekt. Jestem członkiem WŻCh od 1975 r. Aktualnie jestem członkiem Rady Wykonawczej WŻCh na Malcie i animatorem małej wspólnoty.

Kalendarium

 Celem kalendarza jest informowanie o wydarzeniach we wspólnotach narodowych oraz prośba o wsparcie i modlitwę za te wydarzenia .

  • Spotkanie Euroteamu: 12-16 lutego 2010, w Rzymie
  • Wakacje Europejskie: 7-15 sierpnia 2010 w Tannenlohe, w Niemczech
  • Spotkanie eurolinków: październik/listopad 2010

 W celu uzyskania dalszych informacji o ważnych dniach prosimy odwiedzić stronę: www.clc-europe.org

 

Tłumaczyła: M. Sosińska {mxc}

 

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce
ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
NIP: 5213137346, REGON: 017235359
tel.: +48 733 734 777
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: 22 1020 1013 0000 0202 0328 6929