Żyć - wierzyć - wzrastać

W dniach 31.05-02.06.2013 Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce świętowała wielki Jubileusz 450-lecia istnienia. Spotkanie odbyło się w Kaliszu pod hasłem "Żyć - wierzyć - wzrastać". Pozwoliło ono spojrzeć uczestnikom w dwóch kierunkach: wstecz - na niezwykłą historię ruchu oraz w przyszłość - na wyzwania niesione przez obecne czasy tak szybko zmieniającej się rzeczywistości. W przestrzeni rozpiętej przez oba te kierunki rozwija się życie Wspólnoty, która wzrasta poprzez wiarę stanowiącą odpowiedź na ciągle objawiające się w historii Wspólnoty wezwanie Jezusa do budowania wraz z Nim Królestwa Bożego tu i teraz.

Czytaj dalej

Nasze świętowanie w KaliszuJubileuszowe spotkanie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Kaliszu wydaje się być już na wyciągnięcie ręki. Wyśmienity czas, by zapoznając się tym razem ze szczegółowym programem spotkania, zintensyfikować przygotowanie do niego – a właściwie do spotkania z Innymi. Przed kilkoma dniami spotkałem się z Gospodarzami w Kaliszu: emanowała energia przygotowań oraz wielka radość i oczekiwanie na Gości – czyli Ciebie i mnie. Dało się także zauważyć pewne rozczarowanie spowodowane niezadawalającą ilością zgłoszeń oraz prośbę o zachętę do przesyłania zgłoszeń.

Czytaj dalej

Kalisz 2013 - zgłoszeniaTym razem przekazuję konkretne informacje potrzebne do zgłoszenia uczestnictwa oraz dokonania opłaty za pobyt w Kaliszu otrzymane od Gospodarzy tegorocznego spotkania Wspólnoty WŻCh z Kalisza. Chcę także poinformować, że wczoraj (11 marca br.) potwierdziła ostatecznie swój przyjazd na nasze jubileuszowe spotkanie Daniela Frank, prezydent Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.

Czytaj dalej

Spotkanie Krajowe w Kaliszu 2013

Rok 2013 obfituje w szczególne okazje skłaniające do refleksji nad kondycją ludzką naznaczoną znamieniem Chrystusa, a więc  chrześcijan: mężczyzn i kobiet, dorosłych i młodzieży, z różnych grup  społecznych, którzy pragną bardziej naśladować Jezusa Chrystusa i współpracować z Nim w budowaniu Królestwa Bożego, rozpoznając Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego jako swoje osobiste powołanie w ościele. Do tych szczególnych wydarzeń należą: Rok Wiary oraz Rok Jubileuszowy 450-lat Ignacjańskich Wspólnot Świeckich (450 lat Sodalicji Mariańskich oraz 45 lat Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego), w tym 25-lecie Wspólnoty WŻCh w Kaliszu.  [czytaj całość // plik pdf]
Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce
ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
NIP: 5213137346, REGON: 017235359
tel.: +48 733 734 777
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: 22 1020 1013 0000 0202 0328 6929