Animacja - historia WŻCh

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej animacji przedstawiającej powojenną historię WŻCh. Animacja była prezentowana podczas Zgromadzenia w Libanie. Została wyprodukowana z okazji 450-lecia Wspólnoty przez meksykański zespół twórczy "La Nave de los Locos".

Wersja dłuższa dostępna jest na kanale youtube:
http://youtu.be/g4JCT0YT0OM

Jubileuszowa pielgrzymka Sodalicji Mariańskich

W roku, w którym wspólnie obchodzimy jubileusz 450-lecia powstania Prima Primaria, Sodalicje Mariańskie zapraszają członków Wspólnoty Życia Chrześciajnskiego na pielgrzymkę do Częstochowy.

Federacja Sodalicji Mariańskich w Polsce serdecznie zaprasza członków Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego do wspólnej modlitwy podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sodalicji Mariańskich na Jasną Górę w dniu 21 września 2013 r.

W załączeniu podajemy program spotkania, a na stronie internetowej Federacji znajduje się tekst nowenny przygotowującej do tego wydarzenia oparty o treści encykliki „Lumen Fidei”.


Program spotkania w formacie PDF

Żyć - wierzyć - wzrastać

W dniach 31.05-02.06.2013 Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce świętowała wielki Jubileusz 450-lecia istnienia. Spotkanie odbyło się w Kaliszu pod hasłem "Żyć - wierzyć - wzrastać". Pozwoliło ono spojrzeć uczestnikom w dwóch kierunkach: wstecz - na niezwykłą historię ruchu oraz w przyszłość - na wyzwania niesione przez obecne czasy tak szybko zmieniającej się rzeczywistości. W przestrzeni rozpiętej przez oba te kierunki rozwija się życie Wspólnoty, która wzrasta poprzez wiarę stanowiącą odpowiedź na ciągle objawiające się w historii Wspólnoty wezwanie Jezusa do budowania wraz z Nim Królestwa Bożego tu i teraz.

Czytaj dalej

Nasze świętowanie w KaliszuJubileuszowe spotkanie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Kaliszu wydaje się być już na wyciągnięcie ręki. Wyśmienity czas, by zapoznając się tym razem ze szczegółowym programem spotkania, zintensyfikować przygotowanie do niego – a właściwie do spotkania z Innymi. Przed kilkoma dniami spotkałem się z Gospodarzami w Kaliszu: emanowała energia przygotowań oraz wielka radość i oczekiwanie na Gości – czyli Ciebie i mnie. Dało się także zauważyć pewne rozczarowanie spowodowane niezadawalającą ilością zgłoszeń oraz prośbę o zachętę do przesyłania zgłoszeń.

Czytaj dalej

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce
ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
NIP: 5213137346, REGON: 017235359
tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt
nr konta: 22 1020 1013 0000 0202 0328 6929