Wspólnota Życia Chrześcijańskiego

Czy duchowość jest dla ludzi świeckich?
Czy można codzienność, pracę, obowiązki domowe łączyć z wsłuchiwaniem się w głos Boży, głębokim życiem modlitwą i apostolstwem?

 

Taki właśnie styl życia proponuje nasza Wspólnota. Jesteśmy ludźmi różnych zawodów, zainteresowań, stanów, w różnym wieku. Inspirację czerpiemy z Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli.

{mosloadposition advert1}

Na tych stronach można zasięgnąć nieco informacji o nas, o tym co robimy, zajrzeć do naszej biblioteczki, lub porozmawiać z nami na forum dyskusyjnym.

 

 

{mosloadposition user2}

Język mądrości - Projects 160

Światowa Rada Wykonawcza przesłała do nas nowy numer biuletynu Projects, a w nim kilka myśli na temat używania języka mądrości w naszych relacjach ze światem, zwłaszcza w obszarach, które są szczególnie trudne, niechciane, zaniedbane - obszarach granicznych, do których dopiero trzeba dotrzeć z Dobrą Nowiną. Do numeru Projects dołączony jest również aneks zawierający propozycję przeprowadzenia spotkania w grupie, poświęconego językowi mądrości.

Projects 159

Zapraszamy do lektury 159 numeru Projects, w którym zamieszczone są informacje z pierwszego spotkania nowej Rady Wykonawczej (ExCo) Wspólnoty Światowej WŻCh.  Obok opisu przebiegu spotkania zamieszczone są też tematy pracy na następne 5 lat a także wieści z naszego Sekretariatu w Rzymie.

Światowy Dzień WŻCh 2014

Prezentujemy 158 wydanie Projects opublikowane na kolejny światowy dzień WŻCh, który jednocześnie będzie zakończeniem roku jubileuszu 450-lecia naszej wspólnoty. Projects zawiera materiał pomocny do refleksji i wydobycia owoców jubileuszu.

Echa Libanu 2013 - Projects 157

Od naszych korzeni ku nowym obszarom
To jest mój Syn umiłowany. Jego słuchajcie (Mk 9,7)


Drodzy bracia i siostry, członkowie WŻCh

Gorące pozdrowienia! W dniach od 30 lipca do 8 sierpnia 2013 członkowie Światowej Wspólnoty spotkali się na Zgromadzeniu Ogólnym w Bejrucie, w Libanie. Kontemplowaliśmy Chrystusa przemienionego i słuchaliśmy głosu Ojca wyrażającego głęboką miłość do Syna i wszystkich Jego naśladowców. Usłyszeliśmy wołanie Chrystusa i prowadziliśmy refleksję nad naszą tożsamością, powołaniem i misją, aby rozeznać drogę najpełniejszego naśladowania Go w Jego wędrówce ku nowym obszarom. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 66 wspólnot narodowych, z których 3 (Botswana, Gwatemala i Litwa) uzyskały pełne członkostwo we Wspólnocie Światowej.

Czytaj dalej

To jest mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie - Projects 156

Drodzy przyjaciele,
Jako duchowe przygotowanie do Zgromadzenia Ogólnego w Libanie zapraszamy wszystkich do modlitwy tekstem biblijnym, który stanowi motyw przewodni naszego Zgromadzenia Światowego. Proponujemy rozważyć scenę Przemienienia Pańskiego z ewangelii według św. Marka 9, 2-8.

Tajemnica Przemienienia posiada bardzo ważne znaczenie w życiu Chrystusa. Potwierdza to fakt, że jest ona opisana we wszystkich trzech ewangeliach synoptycznych. Następuje ona zaraz po zapowiedzi Męki Pańskiej i tym samym rzuca światło na głębsze znaczenie całego Misterium Paschalnego. To opatrznościowe, że będziemy obchodzić to święto w czasie Zgromadzenia w Libanie (6 sierpnia). To także daje nam możliwość docenienia wielkiego znaczenia nadanego tej Tajemnicy w Kościele Wschodnim.

Czytaj dalej

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce
ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
NIP: 5213137346, REGON: 017235359
tel.: +48 517 208 147
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: 22 1020 1013 0000 0202 0328 6929