Poznańska Poradnia Psychologiczno - Duchowa Fundacji Vinea

W naszej Poradni oferujemy profesjonalną pomoc psychologiczną i terapeutyczną. Prowadzimy konsultacje, poradnictwo, psychoterapię oraz coaching. Celem działalności Poradni jest świadczenie różnorodnych form pomocy wszystkim tym - zarówno osobom wierzącym jak i niewierzącym - którzy poszukują drogi do pełni życia poprzez porządkowanie i rozwój sfery emocjonalnej, psychicznej i duchowej.

Czytaj dalej

WŻCh a migranci - spotkanie WŻCh w Barcelonie

Zaangażowanie członków Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w pomoc uchodźcom i migrantom sięga daleko wstecz, przed okres wielkiej fali uchodźców, która zaczęła napływać do Europy wskutek tak zwanej Arabskiej Wiosny. Dziś problem staje się szczególnie palący, a wspólnota apostolska, jaką jesteśmy, jest wezwana do odczytania i podjęcia tego znaku czasu. Temu zagadnieniu poświęcone było Spotkanie Europejskiej Sieci Apostolskiej do spraw Migracji, Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, które miało miejsce w Barcelonie, w kwietniu tego roku. Zapraszamy do lektury.

Barcelona 2017

 

Z Panem Bogiem w życiu codziennym

Z Panem Bogiem w życiu codziennym przez 4 tygodnie Wielkiego Postu, to treść zaproszenia i cel „rekolekcji ignacjańskich w ciągu życia” pod hasłem „Pójdź za Mną!”, które zaczęły się w pierwszą, a zakończyły w piątą niedzielę Wielkiego Postu tego roku.


Inne spojrzenia na to doświadczenie można było znaleźć na plakatach i ulotkach informacyjnych. Oto kilka z nich: „Ćwiczenia Duchowne dla wierzących i niewierzących. Dla każdego kto szuka Boga z nieuprzedzonym sercem.”, „Codziennie, przedłużony, medytacyjny, w milczeniu - czas na spotkanie z Panem obecnym w Piśmie Świętym i twoim życiu.”, „Przeżyj Wielki Post wielkodusznie!!!”.

Czytaj dalej

Zdrapka Wielkopostna 2018

Zdrapka Wielkopostna 2018 | Odkryj jak Wielki jest Post! 

#bestwielkipost

 zdjecie wtle patronaty 2

Edycja czwarta | Zapraszamy do udziału! | Dołącz i Zamów Zdrapkę!

Co to jest Zdrapka Wielkopostna?

Zdrapka Wielkopostna to indywidualne 40-dniowe "rekolekcje" dla każdego dorosłego w trakcie trwania Wielkiego Postu w 2018 roku. Atrakcyjna forma zdrapki zachęca do lepszego przygotowania się na radość Chrystusowego Zmartwychwstania. Ćwiczymy więc swojego ducha ale i podejmujemy refleksję nad swoim obecnym życiem, nad swoją codziennością. Począwszy od 14 lutego, od Środy Popielcowej aż do Poniedziałku Wielkanocnego pod każdym dniem na kalendarzu czekają różne niespodzianki, oczywiście z rodzaju takich które zaleca się w Wielkim Poście czyli będzie: jałmużna, post, modlitwa w duchu nowej ewangelizacji.

Dla ducha i ciała

Czy można podołać 40 dniom ciągłych ćwiczeń? Po pierwsze, nie jest intencją Kalendarza aby umartwić się ponad swoje siły, chcemy wynieść z Wielkiego Postu jakąś korzyść. Po drugie, zadania mają pokazywać, sugerować pewne akcenty w naszym życiu które są wyjątkowo ważne w Wielkim Poście. Być może będzie to początek refleksji dzięki której z pomocą Bożą podejmiesz reformę swojego życia? To mogą być ważne sprawy dla Ciebie, ludzkości, ojczyzny i rodziny. Odkryj Twój najlepszy Wielki Post.


Odkryj zadanie!

zdrapka2018

Co odnajdziesz pod zdrapką? Wszystkie zadania są prosto sformułowane i w większości możliwe do wykonania natychmiast po odkryciu. Oto przykłady zadań z pierwszej i drugiej edycji kalendarza wielkopostnego:

 • Nie marnuj dzisiaj wody
 • Unikaj "śmieciowego jedzenia"
 • Odmów 3 razy Ojcze nasz
 • Zrób komuś miłą niespodziankę
 • Życzenia Świąteczne. Wyślij kartkę!

Proste zadania nie oznaczają wcale, że będą łatwe do wykonania. Przyłącz się i oceń to sam/a!

Ta zdrapka jest dla CIEBIE!


Czy przyda Ci się pomocnik w postaci atrakcyjnego kalendarza? Pomyśl, komu warto go podarować, aby ta osoba mogła odkryć jak Wielki jest Post i codziennie zyskać jakąś korzyść duszy i ciała! Zdrapkę rekomendujemy:

 • Rodzinom - przekonacie się jak to integruje :)
 • Parafiom – aby odkryć jak Wielki jest Post!
 • Zakochanym – sprawdź, czy każde z was odczyta zadanie tak samo
 • Studentom – przyczep ją w akademiku na lodówkę ;-)
 • Więźniom – aby przełamać rutynę dnia
 • Chorym – z wielu zadań płynie pocieszenie
 • Sportowcom – większość zadań można zrobić ćwicząc
 • Żołnierzom, policjantom, celnikom – w tym roku będzie także o Ojczyźnie!
 • Katechetom i opiekunom – młodzież uwielbia zdrapki i zadania!
 • Dzieciom – pamiętaj objaśnić dziecku treść napisane „językiem dorosłych”

O uczestnikach

 •  

  Pomysł świetny! Jaki jest rozmiar zdrapki? Jestem katechetą i rozważam zakup zdrapek dla uczniów.


O mediach

Partnerzy Zdrapki Wielkopostnej w 2018 roku

   
logo radio jedynka
   deon.pl stacja7 logotyp RGB 
   logo  aleteia pl black
  Pan Gąbka logo 1   

Od 2015 roku Zdrapka Wielkopostna dociera do tysięcy ludzi dzięki pomocy wielu wspaniałych osób. Dobrze, że jesteście z nami!

O nas

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego (WŻCh, CLC) jest świeckim, światowym stowarzyszeniem katolickim, ruchem inspirowanym duchowością św. Ignacego z Loyoli wyrosłym z Sodalicji Mariańskich. Zdrapkę przygotowuje wspaniały zespół redaktorów: Anita, Agnieszka, Elżbieta, Kasia (x2), Grzegorz (x2), Michał i wielu zaproszonych gości. Poznaj osoby, które dbają o przebieg Zdrapki Wielkopostnej 2018:

 • Pan Gąbka (Maciej Piech) – redaktor / kontakty z mediami (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. +48607862170)
 • Radek – inicjator / webmaster
 • Monika – plastyk
 • Magda – zamówienia / dystrybucja (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. +48566539878 g.8-14)
 • Wojtek – inicjator / zarządzanie
 • Anita – magazyn

Zdrapkowa Mapa Polski

Miejsca w które trafiła Zdrapka Wielkopostna w 2018 roku.

Na Fanpage Zdrapki znajdziesz rozszerzony komentarz do codziennych zadań.

   

Jak zamówić Zdrapkę Wielkopostną?

Kinga Poznań: pytanie ważne - czy jest możliwość domówienia zdrapki?? w parafii cieszyła się takim powodzeniem, że zabrakło...

Zamówienia są przyjmowane, do wyczerpania nakładu. Kliknij w przycisk na dole akapitu, a wtedy bedziesz mógł(a) sprawdzić dostępność zdrapki na stronie naszego partnera, firmy Playprint. Dystrybucja (wysyłka) zdrapek rozpocznie się 22 stycznia 2018r.

*) formularz zamówienia udostępniła nam firma Playprint

Sprawdź dostępność zdrapki


Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce
ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
NIP: 5213137346, REGON: 017235359
tel.: +48 733 734 777
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: 22 1020 1013 0000 0202 0328 6929